confessions

leroy jenkins

yeni - Moderatör

  1. toplam giri 12
  2. takipçi 0
  3. puan 108

pundi x

leroy jenkins
kripto paraların günlük hayatta kullanımını kolaylaştırmak amacıyla kurulmuş, akıllı pos cihazlarını tüm dünyaya yayarak büyük bir kullanıcı kitlesine erişmeyi, düşük işlem ücretleriyle işlemler gerçekleştirmeyi hedefleyen merkeziyetsiz blockchain platformudur. kullanıcılar diğer bir çok kripto para'nın yanında pundi x' in kendi coini olan npxs ile de işlemler yapabilecekler.

tezos

leroy jenkins
kısaltması xtz olan tezos, akıllı sözleşmeler, zincir içi yönetim ve resmi doğrulama gibi özellikleri birleştiren çok amaçlı blockchain platformudur. tezos ağ, işlem ve konsensus protokollerine ayrılmıştır. işlem ve konsensus protokolleri ayrı olarak çalışır ve genel ağ kabuğuna bağlanır. bu kabuk blockchain yapısını korurken ağın protokoller üzerinde iç kontroller yapmasına olanak tanır.

scam

leroy jenkins
Scam, internet üzerinde yer alan hileli işleri ve kullanıcıları kandırmaya yönelik gerçekleştirilen aktiviteleri tanımlamak amacıyla kullanılan bir terimdir. Dolandırılma olayına scam, dolandırıcılara scammer denir.

ponzi

leroy jenkins
Ponzi, bir sistemin yatırımcılarına vaat ettiği kazancı, sistemin diğer yatırımcılarından elde ederek tekrar yatırımcılarına geri kazandırdığı dolandırıcılık yöntemidir. Ponzi yöntemi ve Ponzi şeması olarak da bilinen yöntem, adını ilk uygulayıcısı olan Charles Ponzi'den almaktadır.