bitcoin

jrr
11 bin doları tekrardan geçmeye hazırlanırken, fed'in faizleri düşürmesiyle tekrardan hevesi kursağında kalmıştır. bu 11 bin zorlaması, donald trump'ın btc hakkındaki olumsuz açıklamaları sonrasında gerçekleşti, hatta açıklamalar 9,4k'ya kadar düşürdü btc'yi, peşinden 11k'yı zorlayınca fed girdi devreye.

bitcoin

satoshi
Ne yaptığı veya ne yapacağı bilinmemektedir. Genel algı artacağı yönünde ancak bir çok kez ters köşe yaptı. 2019 sonuna kadar 13.500 seviyelerini görebilir miyiz emin değilim. Umarım 2020 halving öncesi o beklenen çıkışı yapar. Ancak bir diğer teori de 8000 seviyelerinden 14 binlere yaklaşarak zaten bu fiyatlanmayı yapmış olduğu. Umarım öyle değildir.

halving

satoshi
Türkçe karşılığı yarılanmadır. (bkz:Bitcoin) blok ödülünün yarılanması anlamına gelir. Örnek vermek gerekirse şu an bitcoin blok ödülü 12.5 BTC'dir. 21 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleşecek yarılanmadan sonra sabit blok ödülü 6.25 BTC'ye düşecek. Bitcoin madencileri bu tarihten sonra 12.5 BTC yerine artık 6.25 BTC kazanacaklar. Halving işlemi her 4 senede bir gerçekleştirilmektedir.

klay

jrr
klaytn phone tokeni. telefon ile beraber 2000 adet hediye edileceği açıklandı ve değer henüz belli olmayan tokenın yakında bazı borsalarda listeleneceği açıklandı.