libra

coinbabasi
İlk başta 2020 yılında çıkacak diye duyuruldu Libra ne zaman çıkacak fakat sonrasında Abd senatosundan gelen eleştiriler ve regülatörlerin açıklamaları nedeni ile henüz çıkıp çıkmayacağı konusunda dahi şüpheler bulunan coindir diyebiliriz.

jrr
2020'de çıkacak kripto para için bug bounty başlatıldı. Bu sayede, yazılım hatalarını bulan kişilere ödül verilerek varlık piyasaya sürülmeden mümkün olduğunca hataları gidermek hedefleniyor.

jrr
libra, taraflarını pek anlamadığımız bir savaşı kaybediyor gibi. sürekli karşıt açıklamalar geliyordu libraya amerikada özellikle ve her geçen gün ciddi destek sağlayabilecek firmalar projeden çekilmeye başladığını açıklıyor.

satoshi
Ayrılan tüm bu şirketlerin ayrılma sebeplerinin ABD hükümetinin yapmış olduğu baskı olduğu iddia ediliyor. ABD dolar gücünü kaybetmek istemez elbette ama kripto paraların geleceği için büyük bir adım olacaktı libra. ABD hükümeti de bir şekilde bunu destekleyebilir ya da kendi projesini yaratabilirdi. Bakalım zuckerberg pes edecek mi? Yoksa kararlı bi şekilde devam edip tüm bu olumsuzluklara rağmen projeyi hayata geçirecek mi? Hep birlikte göreceğiz.

jrr
bbc, g7 zirvesindeki ülkelerin, libra'yı güvenli bulmadığını açıkladı. libra'yı döven dövene hakikaten ilk defa böyle bir linç kampanyası görüyorum..