kripto para

jrr
kripto para alım satım sitesi bitpanda'nın yaptığı ankete türkiyeden 5 bine yakın kişi katılmış ve total katılımcı sayısı 120 bin civarı. 17 avrupa ülkesini kapsayan ankete göre en çok kripto varlığı bulunan 3. ülke olmuşuz.

Avrupada en çok kripto paraya sahip ülkelerin başında isviçre, ikinci sırada avusturya, üçüncü sırada ise biz varmışız.

jrr
son 1 yılda %85 değer kaybı yaşadığı için 54 milyon token için geri ödeme kararı alan colu local network piyasadan kaldırılıyormuş... scamcoin'e dönüştürülüp parayı iç etmeden, uslu uslu çekiliyorlar, daha sağlam projelenip gelirler muhtemelen.

jrr
türkiye gibi, futbolun her konuyu açıp, kapatabildiği, her gündemi değiştirip kendi başına gündemi kaplayabildiği bir ülkede btcturk.com'un yaptığı sponsorluk anlaşması, ülkemizde kripto para borsasının hareketliliği açısından çok önemli bir adım. mevcut piyasa bunun meyvelerini yakında görmeye, yemeye başlar diye düşünüyorum.

jrr
Kripto paraların vergiye dahil edilip edilmemesi, devlet tarafından regüle edilebilmesi ya da edilememesi gibi konular sürekli tartışmalara neden oluyor. hatta bazı ülkelerin devlet kademesindeki yetkililer zaman zaman kripto para karşıtı açıklamalarda da bulunuyor.

ancak portekiz vergi dairesi yakın zamanda yaptığı açıklama ile kripto paraların herhangi bir vergi sistemine dahil edilmeyeceğini, vergiden muaf bir şekilde insanların kripto para bulundurup, alım satım işlemlerini yapabileceğini hatta kripto para ile ülkede yapılan ödemelerin bile vergiye dahil edilmeyeceğini açıkladı.

haberin detayları için

jrr
bir çok firma, ülke kripto parayı yatırım aracı ve finansal varlık olarak kabul edip, değerlendirerek piyasada aktif yer alsa da, afrika'da durum biraz tersi yönde, bloomberg kaynaklı habere göre, burundi'de bitcoin ve ethereum, ripple da dahil olmak üzere tüm kripto paraların alım/satım işlemi yasaklandı.