Ytd

satoshi
Yatırım tavsiyesi değildir'in kısaltmasıdır. İnsanlar genelde piyasa veya bir coin ile alakalı görüşlerini belirttiklerinde cümle sonlarına bu ibareyi eklerler. Sorumluluk kabul etmiyorum demektir.

beam

satoshi
Binance'de listeleneceği açıklanan coindir. 20 Eylül'de listeleneceği açıklanan coin, Binance'de yaşanan teknik problemlerden dolayı 21 Eylül'de Türkiye saati ile 15.00'da listelenecek. Ertelenmesine rağmen yüzde 30 civarı bir fiyatlama yaptı.

erc-20

satoshi
erc-20, ethereum tabanlı token adı verilen bir kodlama kural dizinidir. akıllı sözleşmelerin önceden belirlenmiş standartlarda oluşturulmasını sağlar. erc-20 oldukça önemli standartlara ve sağlam bir statik temele sahiptir.

hareketli ortalamalar indikatörü

satoshi
(bkz:Moving Average)

Göstergeler arasında en çok kullanılan indikatördür. Trend takip eden özelliği bulunmakla birlikte son geçmişte kalan belli bir zaman diliminin ortalaması alınarak, şuan ki fiyatın trende ne derece uzak olduğunu gösterir.

Hareketli ortalamayı uyguladığınızda eğer anlık oluşan fiyat ortalamayı yukarı yönde keserse 'al' sinyali verir. Aşağı yönde keserse de 'sat' sinyali verir. Bu durumlarda ayı ve boğa piyasası ile ilişkilendirilir. Diğer yönden bakıldığında da farklı iki vadeli ortalama kullanıyorsanız eğer kısa vadeli ortalamanın, uzun vadeli ortalamayı yukarı yönde kesmesi alış yapmanız, aşağı yönde olması da satış yapmanız anlamına gelir.

Hareketli ortalama çeşitleri aşağıdaki gibidir:

- Basit Hareketli Ortalama
- Ağırlıklı Hareketli Ortalama
- Üssel Hareketli Ortalama

Grafik için tıklayınız

jpmorgan coin

satoshi
JPM Coin, JPMorgan müşterileri arasında ödemelerin anında aktarılmasına yardımcı olan bir araçtır. Müşteri tarafları arasında bir blokzinciri defteri üzerinden para alışverişi yapabilmek amacıyla işlemi kolaylaştırmak için dijital bir para birimi kullanılması zorunludur. JPM Coin, bu işlemi geleneksel yerleşim yerlerinden daha verimli bir şekilde tamamlamaya yardımcı olan bir araç durumundadır.