manipülasyon

satoshi
fiyat hareketleri üzerinde aşağı veya yukarı yönlü baskı oluşturabilmek ve olağan akışı değiştirmek, hızlandırmak adına kasıtlı olarak yapılan yanıltıcı işlemler veya söylemlerdir.

kurallar

coinsozluk
Coin Sözlük Kurallar;

- Sözlük adından da anlaşıldığı üzere, Kripto üzerine bir sözlüktür. Bu nedenle konu ile alakası olmayan, kişi, kurum, düşünce, ideoloji başlıkları açılamaz.
- Sözlük içerisinde kullanıcıların birbirlerine hakaret etmesi kesinlikle tolere edilmemektedir.
- Lütfen başlık açmadan önce, konu ile alakalı başlıkların ya da benzer başlıkların açılmış olup olmadığını kontrol ediniz.
- Yazarlar, üye olduklarında paylaşımlarının coinsözlük bağlantılı sosyal medya hesaplarında paylaşılabilmesini kabul etmiş sayılmaktadırlar.

Önemli not : coin sözlük içerisinde yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

market order

satoshi
bir değişim için verilen talimat. piyasa hızında bir varlık satın almak veya satmak için borsada girilen emir. bir bitcoin değişiminde, bitcoinlerinin acilen satılmasını ya da satın alınmasını isteyen kişi, piyasa durumunun kar yapmak için tetiklenmesini beklemek yerine, bir piyasa emri verebilir.