brave browser

satoshi
Kullandıkça görüntülediğiniz reklamlar karşılığı size bat veren tarayıcıdır. You are not a product sloganı ile kalbimde yer edinen, google chrome'a çok iyi bir alternatif olan bir tarayıcıdır. Hareketlerinizi izlemez, adblocker vardır ve brave'in size sunacağı reklamlar karşılığı BAT kazanırsınız. Daha ne istenir ki?

hareketli ortalamalar indikatörü

satoshi
(bkz:Moving Average)

Göstergeler arasında en çok kullanılan indikatördür. Trend takip eden özelliği bulunmakla birlikte son geçmişte kalan belli bir zaman diliminin ortalaması alınarak, şuan ki fiyatın trende ne derece uzak olduğunu gösterir.

Hareketli ortalamayı uyguladığınızda eğer anlık oluşan fiyat ortalamayı yukarı yönde keserse 'al' sinyali verir. Aşağı yönde keserse de 'sat' sinyali verir. Bu durumlarda ayı ve boğa piyasası ile ilişkilendirilir. Diğer yönden bakıldığında da farklı iki vadeli ortalama kullanıyorsanız eğer kısa vadeli ortalamanın, uzun vadeli ortalamayı yukarı yönde kesmesi alış yapmanız, aşağı yönde olması da satış yapmanız anlamına gelir.

Hareketli ortalama çeşitleri aşağıdaki gibidir:

- Basit Hareketli Ortalama
- Ağırlıklı Hareketli Ortalama
- Üssel Hareketli Ortalama

Grafik için tıklayınız

ahmet mergen

jrr
ekoturk tv'de bugün bitcoin'in piyasadaki durumunu yorumlamış, ekonomi yorumcusu/yazar.

"Bitcoin'in 13,000 dolara doğru yönlendiğini ifade eden Mergen, fiyatın 11,000 doların altına inmediği sürece bu seviyeye ulaşabileceğini söyledi. Mergen, "Eğer fiyat 11,000 doların altına devrilirse bir kez daha 9500 – 9700 civarına geliyor demektir.” değerlendirmesini yaptı."

haber kaynağı : uzmancoin.com

https://uzmancoin.com/bitcoin-mergen-teknik/

hyperledger

satoshi
2016 yılında linux topluluğu tarafından ortaya çıkan açık kaynak kodlu blockchain projesi. ortaya çıkış amacı, kurumların kendi ihtiyaçlarına yönelik blockchain geliştirip kullanabilmeleri için çalışma ve geliştirme alanı oluşturmaktır.

block

jrr
Blok zincirinde bekleyen birçok işlemi onaylayan ve içeren bir kayıttır. Yaklaşık her 10 dakikada bir (bu süre değişkendir), işlemleri içeren ortalama bir yeni blok madencilik yoluyla blok zincirine eklenir.